Novinky
Zeměpisné sdružení ocenilo Toulky Jihlavskem

Publikační fond Zeměpisného a vlastivědného sdružení, z.s. ocenil seriál článků Toulek Jihlavskem v měsíčníku Jihlavský express. Takové odborné uznání potěší.

více
Okrouhlík - poslední díl v tištěné podobě

V měsíčníku Jihlavský express vyšel dvanáctý díl, který je poslední na papíře. Toulky budou dál žít zde na webu a živěji i na FB. 

více
O Ráji v časopisu Země a cesty

Článek o Ráji u Jihlavy vyšel v časopise Země a cesty č. 137 (I/2017). Zároveň byly Toulky Jihlavskem oceněny Publikačním fondem Zeměpisného a vlastivědného sdružení. Děkujeme!

více

Památková rezervace

Úvod Místa v JihlavěPamátková rezervace

Historické centrum města stojí za mnoho procházek. Jihlava byla založena Václavem I. po objevu bohatých nalezišť stříbra v tzv. Jihlavském rudním revíru koncem třicátých let třináctého století. Městskou památkovou rezervací byla vyhlášena v roce 1982. Nachází se v ní přes dvěsta památkově chráněných domů (i mnoho z těch několika stovek ostatních je často zajímavých). Hradební opevnění je z velké části zachováno (v délce víc jak 3 km). Architektonickým unikátem jsou tzv. Jihlavské kryté dvory. Fajn procházka je po různých částech parkánu (viz prostřední fotka). 

Hradby s Bránou Matky Boží Parkán Kostel sv. Jakuba