Dobré příklady

Úvod ZajímavostiDobré příklady

Je mnoho hezkých příkladů, jak pracovat v turistickém ruchu. Zde některé z nich:


Farma Rybníček - pohodové venkovské místo s krásnou atmosférou, kde je o vás dobře postaráno. Můžete se projet na koních, kteří hrají ve filmech a v televizi (například Ať žijí rytíři!). Osada Rybníček je poblíž Pelhřimova.

 

Muzeum autíček, zámek v Přísece - soukromý vlastník zrekonstruoval památku a vdechnul jí nový život v podobě muzea s obrovkým množstvím exponátů. Pro poutníky je zde i příjemná kavárna.


Měšťanský pivovar Polná - manželé Pártlovi postupně od roku 2018 rozjíždějí využití pivovaru spjatého s Bohumilem Hrabalem. Je zde kvalitní restaurace, možnosti pořádání akcí i ubytování.


Penzion Mahler - rodný dům skladatele Gustava Mahlera v Kališti u Humpolce. Zrekonstruovaný v devadesátých letech díky skladatelovým obdivovatelům. Pořádají zde hudební akce. Místní restaurace je vyhlášená.


ZOO Jihlava - ZOO bez mříží, krátkých vzdáleností a přívětivá pro návštěvníky. Měla štěstí na "otce zakladatele" Ing. Vladislava T Jirouška i na současného ředitele Ing. Jana Vašáka.


Hrad Ledeč nad Sázavou - mohutný hrad na ostrohu nad řekou Sázavou. Mimo exkluzivní výstavu historických hodin, dětskou trasu nebo muzeum Jaroslava Foglara, je zajímavý také tím, že jde o nestátní s.r.o. Patří městu a místní firmě Kovofiniš. Kastelán Luděk Šíma s hradem v posledních letech velmi pohnul. Rozhodně si návštěvu nenechte ujít.


Medárna Hrádek - rodinné včelařství. Mnoho kvalitních produktů z medu. Několik druhů medovin a medových vín. Vysoká kvalita.