Novinky
Zeměpisné sdružení ocenilo Toulky Jihlavskem

Publikační fond Zeměpisného a vlastivědného sdružení, z.s. ocenil seriál článků Toulek Jihlavskem v měsíčníku Jihlavský express. Takové odborné uznání potěší.

více
Okrouhlík - poslední díl v tištěné podobě

V měsíčníku Jihlavský express vyšel dvanáctý díl, který je poslední na papíře. Toulky budou dál žít zde na webu a živěji i na FB. 

více
O Ráji v časopisu Země a cesty

Článek o Ráji u Jihlavy vyšel v časopise Země a cesty č. 137 (I/2017). Zároveň byly Toulky Jihlavskem oceněny Publikačním fondem Zeměpisného a vlastivědného sdružení. Děkujeme!

více

Dobré příklady

Úvod ZajímavostiDobré příklady

Je mnoho hezkých příkladů, jak pracovat v turistickém ruchu. Zde některé z nich:


Farma Rybníček - pohodové venkovské místo s krásnou atmosférou, kde je o vás dobře postaráno. Můžete se projet na koních, kteří hrají ve filmech a televizi (například Ať žijí rytíři!).

 

Muzeum autíček, zámek v Přísece - soukromý vlastník zrekonstruoval památku a vdechnul jí nový život v podobě muzea s obrovkým množstvím exponátů. Pro poutníky je zde i příjemná kavárna.


Měšťanský pivovar Polná - manželé Pártlovi postupně od roku 2018 rozjíždějí využití pivovaru spjatého s Bohumilem Hrabalem. Je zde kvalitní restaurace, možnosti pořádání akcí i ubytování.


Penzion Mahler - rodný dům skladatele Gustava Mahlera v Kališti u Humpolce. Zrekonstruovaný v devadesátých letech díky skladatelovým obdivovatelům. Pořádají zde hudební akce. Místní restaurace je vyhlášená.


ZOO Jihlava - ZOO bez mříží, krátkých vzdáleností a přívětivá pro návštěvníky. Měla štěstí na "otce zakladatele" Ing. Vladislava T Jirouška i na současného ředitele Ing. Jana Vašáka.