Novinky
Zeměpisné sdružení ocenilo Toulky Jihlavskem

Publikační fond Zeměpisného a vlastivědného sdružení, z.s. ocenil seriál článků Toulek Jihlavskem v měsíčníku Jihlavský express. Takové odborné uznání potěší.

více
Okrouhlík - poslední díl v tištěné podobě

V měsíčníku Jihlavský express vyšel dvanáctý díl, který je poslední na papíře. Toulky budou dál žít zde na webu a živěji i na FB. 

více
O Ráji v časopisu Země a cesty

Článek o Ráji u Jihlavy vyšel v časopise Země a cesty č. 137 (I/2017). Zároveň byly Toulky Jihlavskem oceněny Publikačním fondem Zeměpisného a vlastivědného sdružení. Děkujeme!

více

Kdo jsme

Úvod O násKdo jsme

Evžen Zámek, jihlavský patriot, dluhodobě vyvíjí snahu o zlepšení života ve městě a zlepšení vztahu lidí k městu a svému okolí. Vystudoval, mimo jiné, geografii na Masarykově univerzitě. Je členem Zaměpisného a vlastivědného sdružení a České speleologické společnosti.

Navrhnul a prosadil v roce 2013 jmenování pana Ing. Františka Dohnala, bývalého starosty Jihlavy a prvního hejtmana Kraje Vysočina, čestným občanem města Jihlavy in memoriam. V roce 2017 úspěšně navrhnul badatele - historika pana Ladislava Vilímka na nejvyšší ocenění Kraje Vysočina, kamennou medaili. V roce 2020 navrhnul na čestné občanství města in memoriam pana Ing. Pavla Nováka (schváleno v r. 2021).

 

Autor v terénu