Novinky
Zeměpisné sdružení ocenilo Toulky Jihlavskem

Publikační fond Zeměpisného a vlastivědného sdružení, z.s. ocenil seriál článků Toulek Jihlavskem v měsíčníku Jihlavský express. Takové odborné uznání potěší.

více
Okrouhlík - poslední díl v tištěné podobě

V měsíčníku Jihlavský express vyšel dvanáctý díl, který je poslední na papíře. Toulky budou dál žít zde na webu a živěji i na FB. 

více
O Ráji v časopisu Země a cesty

Článek o Ráji u Jihlavy vyšel v časopise Země a cesty č. 137 (I/2017). Zároveň byly Toulky Jihlavskem oceněny Publikačním fondem Zeměpisného a vlastivědného sdružení. Děkujeme!

více

Hornická naučná stezka

Úvod Místa v JihlavěHornická naučná stezka

Stezka se nachází na vrchu Rudný (nazývaný též Šacberk). Je na ní deset informačních tabulí, které se většinou vztahují k dolování stříbra. Stezku navrhla a vybudovala v roce 1998 jihlavská základní organizace České speleologické společnosti „Cunicunulus“. Cesty vedou převážně lesem. Délka je asi šest kilometrů.

Začátek trasy je na konci ulice Pod Rozhlednou nad Domovem důchodců Lesnov. Zaparkovat se zde dá před bývalým výletním hostincem Tivoli, kde sídlila do nedávna Správa městkých lesů Jihlava, nebo u nedalekého krematioria. Dostanete se sem také autobusem MHD č. 5 na dolní konec ulice Pod Rozhlednou (zastávka Lesnov).

Občerstvit se dá v Restauraci U Lyžaře nebo v Hostinci U Lípy ve Zborné.

Hornická naučná stezka