Novinky
Zeměpisné sdružení ocenilo Toulky Jihlavskem

Publikační fond Zeměpisného a vlastivědného sdružení, z.s. ocenil seriál článků Toulek Jihlavskem v měsíčníku Jihlavský express. Takové odborné uznání potěší.

více
Okrouhlík - poslední díl v tištěné podobě

V měsíčníku Jihlavský express vyšel dvanáctý díl, který je poslední na papíře. Toulky budou dál žít zde na webu a živěji i na FB. 

více
O Ráji v časopisu Země a cesty

Článek o Ráji u Jihlavy vyšel v časopise Země a cesty č. 137 (I/2017). Zároveň byly Toulky Jihlavskem oceněny Publikačním fondem Zeměpisného a vlastivědného sdružení. Děkujeme!

více

Rokštejn

Zříceninu hradu najdete v údolí řeky Brtnice (všichni znalí jí ale říkají Brtnička). Nejlepší přístup od vlaku je ze zastávky v Přímělkově po zelené značce. V sezóně se platí vstupné, jinak si hrad můžete projít volně. Informace jsou na tabulích před vstupem. Bohužel celé okolí je postižené kůrovcem, takže většina lesů je již vykácených.
Údolí Brtničky bývalo častým cílem trampů z Jihlavy a dějištěm legendárních zlatých horeček pořádaných trampským sdružením HBC. V horní části blízké obce Přímělkov bývala tvrz a nad ústím údolí Brtničky do údolí Jihlavy jsou zbytky hrádku Přímělkov. V Přímělkově nad vlakovou zastávkou můžete navštívit oblíbenou tramskou hospodu.

Celkový pohled na návrší s hradem Dolní palác, věž a část areálu

Hrad patří městu Brnice, další informace najdete na stránkách města. Město Brtnice také stojí za návštěvu, najdete tam mnoho zajímavého. Bylo vyhlášeno jako historické město roku 2018.