Novinky
Zeměpisné sdružení ocenilo Toulky Jihlavskem

Publikační fond Zeměpisného a vlastivědného sdružení, z.s. ocenil seriál článků Toulek Jihlavskem v měsíčníku Jihlavský express. Takové odborné uznání potěší.

více
Okrouhlík - poslední díl v tištěné podobě

V měsíčníku Jihlavský express vyšel dvanáctý díl, který je poslední na papíře. Toulky budou dál žít zde na webu a živěji i na FB. 

více
O Ráji v časopisu Země a cesty

Článek o Ráji u Jihlavy vyšel v časopise Země a cesty č. 137 (I/2017). Zároveň byly Toulky Jihlavskem oceněny Publikačním fondem Zeměpisného a vlastivědného sdružení. Děkujeme!

více

Maršovský rybník

Úvod Vzdálenější cíleMaršovský rybník

Rybník je v údolí mezi Jiřínem a Zbilidy. Z Jiřína vede okolo rybníka úzká asfaltka, která je prima pro cyklisty. Okolí je hodně lesnaté a je zde dost rekreačních chat. Je to však příjemné místo pro oddech i koupání. V nejbližší obci, ve Zbilidech najdete hospůdku i čilý obecní život s hodně akcemi (například tradiční Svatováclavská pouť). Jak jinak, i v této oblasti se intenzivně kdysi dolovalo stříbro. Rybník nápájí hlavně Maršovský potok pramenící v nedalekém Šimanově. Zde je i geografická zajímavost – zhruba na 35 metrů se zde přibližuje k Maršovskému potoku (povodí Černého moře) potok Hejnický, jehoš vody směřují do povodí Baltského moře.

Maršovský rybník