Novinky
Zeměpisné sdružení ocenilo Toulky Jihlavskem

Publikační fond Zeměpisného a vlastivědného sdružení, z.s. ocenil seriál článků Toulek Jihlavskem v měsíčníku Jihlavský express. Takové odborné uznání potěší.

více
Okrouhlík - poslední díl v tištěné podobě

V měsíčníku Jihlavský express vyšel dvanáctý díl, který je poslední na papíře. Toulky budou dál žít zde na webu a živěji i na FB. 

více
O Ráji v časopisu Země a cesty

Článek o Ráji u Jihlavy vyšel v časopise Země a cesty č. 137 (I/2017). Zároveň byly Toulky Jihlavskem oceněny Publikačním fondem Zeměpisného a vlastivědného sdružení. Děkujeme!

více

Puklice, Petrovice

Úvod Vzdálenější cílePuklice, Petrovice

V malebné obci Puklice můžete navštívit kromě zámku, který slouží obci, židovský hřbitov. Významný židovský hřbitov sloužil širokému okolí. 

Petrovice spojuje s Puklicemi silnička, která zde končí. Vede po ní žlutá turistická značka spojující Rančířov s Lukami nad Jihlavou.

 Zámek Puklice Židovský hřbitov Puklice

V Petrovicích, jež se hezky vyjímají nad údolím řeky Jihlavy, najdete Kostel svatých Petra a Pavla, pocházející ze 14. století. 

Puklice i Pertovice mají velice zajímavou historii, v obou obcích se v dávné minulosti nacházely tvrze. V Puklicích byla přestavěna na zámek. V Petrovicích byl stavební materiál z tvrze využit na přestavbu kostela a domů v obci.

Kostel Petrovice Kostel Petrovice